Herb Rogoźna
Herb Rogoźna przedstawia figury srebrnego półorła i srebrnego klucza w czerwonym polu, a nad nimi złotą otwartą koronę z pięcioma sterczynami.
Najdawniejszy wizerunek herbu odnajdujemy na najstarszej pieczęci Rogoźna, wykonanej zapewne w XIII wieku, znajdującej się w zbiorach Czapskich w Krakowie na dokumencie z 1576 roku. Pieczęć przedstawia klucz, jako symbol bram miejskich i pół orła bez korony, co przypomina księcia, który nadał miastu przywileje.
W otoku umieszczono napis: + S'CIVITATIS . DE . ROGOZNA. Trzynastowieczne pochodzenie pieczęci poznać można po typowych dla tego okresu literach i braku korony nad orłem, która została tam umieszczona dopiero w XVIII wieku. Mimo kilkakrotnych zmian, herb miasta przetrwał do dziś w tej pierwotnej wersji, jedynie wzbogacony o królewską koronę.
Flaga Rogoźna
Flaga miejska Rogoźna zawiera trzy poziome pasy w kolorach białym, złotym i czerwonym. Środkowy pas złoty jest dwukrotnie szerszy od pasa białego i czerwonego.
Hejnał Rogoźna
Hejnał Rogoźna - oficjalny sygnał muzyczny miasta skomponowany w 1993 roku przez Albina Koźlinkę towarzyszący najważniejszym uroczystościom miejskim i świętom narodowym. Ponadto od 1 września 2008 roku hejnał rozbrzmiewa codziennie o godzinie 12.00 z wieży rogozińskiego ratusza.
Insygnia Burmistrza Rogoźna i Przewodniczącego Rady Miejskiej
Uroczyste łańcuchy zawierające herb Rogoźna zakładane przez Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej podczas najważniejszych świąt miejskich i państwowych oraz sesji Rady Miejskiej.
Zasady używania wyżej wymienionych symboli oraz ich wygląd określa Statut Gminy Rogoźno i Uchwała Nr XXXII/214/2008 Rady Miejskiej w Rogoźnie z dnia 26 listopada 2008 w sprawie: określenia zasad używania herbu, barw i hejnału Gminy Rogoźno, insygniów władz oraz pieczęci urzędowej.