W sobotę 12 października podczas uroczystości jubileuszowej z okazji 30-lecia powstania Chóru Mieszanego „Echo” nadano tytuły „Zasłużony dla Ziemi Rogozińskiej” Józefowi Szczurkowi i Aleksandrowi Juliuszowi Sudołowi. Wręczenia tytułów przyznanych na wniosek Zarządu Chóru „Echo”, dokonali wspólnie przewodniczący i wiceprzewodniczący Kapituły, czyli przewodniczący RM Zdzisław Hinz i burmistrz Bogusław Janus. Po wysłuchaniu swych bogatych życiorysów, otrzymaniu aktów nadania tytułu oraz kwiatów i życzeń, wzruszeni laureaci złożyli podpisy w Księdze Zasłużonych.
Józef Szczurek urodził się w Skawicy - wiosce położonej niedaleko Zakopanego. W 1955 roku wraz z rodzicami i rodzeństwem opuścił góry i przeprowadził się do Marlewa. W roku 1966 wstąpił w związek małżeński z Heleną z domu Kucharską i wraz z żoną zamieszkał w Pruścach. W 1973 roku przeprowadził się do Rogoźna, gdzie mieszka do chwili obecnej. Szkołę podstawową ukończył w 1957 w Pruścach. Następnie podjął naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Rogoźnie, a po jej ukończeniu rozpoczął pracę w Fabryce Maszyn Rolniczych „Agromet-Rofama" w Rogoźnie, gdzie był wzorowym, uczciwym i sumiennym pracownikiem. W 1975 roku został członkiem Zakładowej Orkiestry Dętej prowadzonej przez profesora Edmunda Korybalskiego. Członkiem orkiestry był do 1993 roku, opuścił jej szeregi ze względów zdrowotnych i przeszedł na rentę.
Obecnie jest emerytem. Orkiestra dęta nie była pierwszym i jedynym miejscem, w którym miał do czynienia z muzyką. W 1963 został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej. W jednostce grał na kontrabasie w wojskowym klubie. Mieszkając w Puścach należał do zespołu wokalno - kabaretowego działającego przy Wiejskim Domu Kultury. Ponad dwadzieścia lat śpiewał w chórze kościelnym. Od 2000 roku śpiewa w Chórze Mieszanym „Echo" przy Rogozińskim Centrum Kultury. Praca na niwie muzycznej jest jego pasją. Swą pracą społeczną pomaga pielęgnować pieśń chóralną wzbogacając kulturę naszego miasta. Za pracę w orkiestrze dętej w 1989 roku został odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużony dla Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, a w roku 2008 odznaką złotą.
Aleksander Sudoł urodził się w 1938 roku w Rogoźnie w rodzinie chłopskiej. Szkołę podstawową ukończył w 1952. Podjął naukę w Szkole Zawodowej, którą ukończył zdobywając zawód ślusarza. Następnie pracował w gospodarstwie rolnym ojca. W 1956 roku podjął pracę w Fabryce Maszyn Młyńskich w Rogoźnie. W 1959 roku został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej. Ukończył szkołę podoficerską. Po odbyciu służby wojskowej podjął pracę w dotychczasowym zakładzie, ale o zmienionej nazwie Fabryka Maszyn Rolniczych "Agrometr-Rofama". Awansował na stanowisko mistrza. Był wzorowym i sumiennym pracownikiem. Pracę zawodową zakończył w 1996 przechodząc na emeryturę. W 1964 ożenił się z Marią z domu Hajt. Wychowali siedmioro dzieci i doczekali się jedenaściorga wnuków oraz trzech prawnuków. Druh Sudoł już od młodych lat udzielał się społecznie. Podczas nauki w Szkole Zawodowej grał w piłkę nożną w Klubie "Wełna", później działał w klubie "Sparta".
W 1956 został członkiem chóru kościelnego parafii św. Wita, a także parafii Ducha Św. w Rogoźnie. Będąc w wojsku, śpiewał w duecie i kwartecie w Klubie Garnizonowym. Od 1993 roku śpiewa w Chórze Mieszanym "Echo" przy Rogozińskim Centrum Kultury. Przez dwadzieścia lat był członkiem Towarzystwa Sceny prowadzonego przez dr Stanisława Waliszewskiego. Był dobrym aktorem i grał wiele głównych ról w przedstawieniach. Nabyte umiejętności aktorskie wiele razy pokazywał w inscenizacjach przygotowywanych przez chór "Echo". Na spotkaniach jest „duszą" towarzystwa - recytuje wiersze, anegdoty i opowiada ciekawe zdarzenia. Za wzorową pracę w zakładzie pracy został odznaczony "Medalem za Zasługi dla Przedsiębiorstwa". W 1998 Minister Obrony Narodowej odznaczył Aleksandra Sudoła Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju". Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddz. Nadnotecki w Pile nadał mu odznaki honorowe: srebrną i złotą.