W dniu 19 marca 2015 r. burmistrz Rogoźna Roman Szuberski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Henrykiem Janusem oraz delegacją pracowników merytorycznych Urzędu Miejskiego (inspektor Renaty Bukowskiej, inspektora Zbigniewa Wiese, kierownika WRGiP Tadeusza Zygmunta i kierownika WGNRiOŚ Romana Piątkowskiego), wzięli udział w zorganizowanym z inicjatywy burmistrza spotkaniu roboczym, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w sprawie uzgodnienia faktycznego przebiegu planowanej obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241, w kontekście prowadzonych przez burmistrza prac nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Wójtostwa. Ponadto wiodącym motywem spotkania było ustalenie szczegółowych planów województwa w odniesieniu do budowy obwodnicy Rogoźna w kontekście wcześniejszych deklaracji Samorządu Województwa.
Urząd Marszałkowski reprezentowali: dyrektor Departamentu Infrastruktury - Agnieszka Kubiakowska–Michalak, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich - Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego - Marek Bryl.
W trakcie spotkania ustalono, że planowana inwestycja nie będzie realizowana w oparciu o zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Bardziej korzystny w tym wypadku będzie tryb określony w tzw. „specustawie drogowej”, dlatego też przedstawiciele UMWW zasugerowali, że najlepszym rozwiązaniem w kontekście tworzonego planu zagospodarowania przestrzennego będzie wyłączenie potencjalnego przebiegu planowanej inwestycji z obszaru objętego planem w celu uniknięcia kolizji i rozbieżności z projektem obwodnicy. W odniesieniu do terminu rozpoczęcia prac projektowych ustalono, że zadanie nie jest ujęte w aktualnych planach inwestycyjnych województwa, jednak w zależności od możliwości finansowych determinowanych głównie „nowym rozdaniem” środków WRPO, Samorząd Województwa planuje umieścić je w planach w najbliższym możliwym czasie, być może jeszcze w 2015 r.
Pierwszym etapem prac będzie przygotowanie szczegółowej dokumentacji koncepcyjnej stanowiącej podstawę do wydania decyzji środowiskowej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Według ustaleń WZDW koszt przygotowania dokumentacji w rozmiarze i charakterze odpowiednim dla obwodnicy Rogoźna, może wahać się w przedziale 300-400 tys. zł. Przeciętny czas od rozpoczęcia prac do wydania stosownej decyzji to od 12 do 24 miesięcy.
Burmistrz Rogoźna przedstawił dokument „Koncepcja Programowo Przestrzenna Obejścia Drogowego miasta Rogoźna” opracowany na zlecenie stowarzyszenia „Komunikacja” w 2003 r. przez Transprojekt – Warszawa - Biuro Projektowo–Badawcze Dróg i Mostów Sp. z o.o. Materiał ten może posłużyć jako podstawa wykonania nowego opracowania koncepcyjnego.
Ponadto burmistrz Roman Szuberski zadeklarował, że przedstawi poruszane zagadnienia Radzie Miejskiej, która rozważy możliwość udzielenia wsparcia na częściowe dofinansowanie dokumentacji koncepcyjnej. Zobowiązał się również do przekazania za symboliczne wynagrodzenie gruntów gminnych, które znajdą się w przebiegu projektowanej obwodnicy.