W środę i czwartek 13 i 14 marca Urząd Miejski odwiedzili uczniowie klas I, II i III Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Zespole Szkół w Gościejewie, którzy przebywali w Rogoźnie w związku z odbywającymi się w kościele Ducha Świętego rekolekcjami. Poza magistratem w sumie sześćdziesięcioosobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli Joanny Przedwojskiej, Andrzeja Geschke i Dawida Kalffa oraz wicedyrektor Wacławy Olenderskiej odwiedziła w ciągu dwóch wyjazdowych dni także Muzeum Regionalne im. Wojciechy Dutkiewicz.
Do Urzędu Miejskiego w środę przybyli uczniowie klasy III, a w czwartek I i II. Podczas spotkania w sali konferencyjnej mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną opowiadającą o historii Rogoźna oraz największych atrakcjach przyrodniczych i najciekawszych zabytkach, którą przedstawił im pracownik urzędu Błażej Cisowski.
Gimnazjaliści z Gościejewa z zainteresowaniem słuchali opowieści o początkach naszego miasta, których pamiątką są pozostałości średniowiecznego grodu z X wieku na Wójtostwie, o lokacji miasta w XIII wieku i o związkach Rogoźna z królem Przemysłem II. Przypomnieli także kultywowaną w ich miejscowości legendę o założeniu Gościejewa przez Władysława Łokietka.
Uwagę uczniów przyciągały wyświetlane na slajdach zabytki, między innymi pałac w Słomowie wzorowany na wersalskim Petit Trianon, kościół w Wełnie, w którym w 1780 roku ślub wziął Józef Wybicki, czy dwór w Studzieńcu, którego wierna kopia znajduje się w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach jako wzór budownictwa dworskiego w Wielkopolsce. Uczniowie obejrzeli prezentację z zainteresowaniem, pozyskując nowe ciekawe informacje na temat swojego miasta i gminy.